Ekipa "Gambit-a" je uzela učešće na jubilarnom X Kup u šahu Područnog šahovskog saveza regije Banjaluka koji je već tradicionalno, četvrtu godinu za redom, organizovala ŠK "Kaisa Dr Milan Jelić". JP "Akvana" i restoran "Sorriso" su 22. septembra 2013. godine bili domaćini za ukupno 13 ekipa iz Banjaluke, Potočana, Šipova i Nove Topole i više od 50 takmičara čime je oboren prošlogodišnji rekord po posjećenosti ove manifestacije.
Pravo učešća su imali klubovi registrovani u ŠSRS, ekipe udruženja građana, administrativnih, privrednih, obrazovnih i drugih subjekata, koji su nastupali u mješovitim sastavima sa četiri člana i dvije rezerve. Takmičenje je otvorio g. Miladin Simić, direktor ŠK "Kaisa Dr Milan Jelić". Odigrano je ukupno 7. kola po Bergerovom sistemu uz tempo igre od 15 minuta po igraču. Za parovanje i suđenje zadužen je bio Stevan Paštar - Regionalni šahovski sudija.
Šahovski klub "Zadis" iz Banjaluke pobjednik je X Kup u šahu Područnog šahovskog saveza regije Banjaluka, nakon što je ostvario pet pobjeda i dva neriješena rezultata. Drugo mjesto pripalo je ekipi ŠK "Vitorog" iz Šipova, dok je treća bila ekipa ŠK "Kaisa Dr Milan Jelić". Komplet tabela:
Mjesto | Ekipa | Meč poeni | Pobjeda | Poena |
1. | ŠK "Zadis" Banja Luka | 12 | 5 | 20,5 |
2. | ŠK "Vitorog" Šipovo | 11 | 5 | 20 |
3. | ŠK "Kaisa Dr Milan Jelić" Banja Luka | 9 | 4 | 15,5 |
4. | ŠK "Lijevče" Nova Topola | 8 | 4 | 16 |
5. | "POŠK" Potočani | 8 | 4 | 16 |
6. | ŠŠ "Kaisa Pravi potez" Banja Luka | 8 | 3 | 15,5 |
7. | ŠK "Ahmet Ćejvan 2" Banja Luka | 8 | 2 | 15 |
8. | ŠŠ "Skakač 1" Banja Luka | 7 | 3 | 14 |
9. | "Gambit" Banja Luka | 7 | 2 | 15 |
10. | ŠK "Ahmet Ćejvan 1" Banja Luka | 7 | 2 | 15 |
11. | ŠŠ "Skakač 2" Banja Luka | 6 | 1 | 10 |
12. | ŠŠ "Skakač ŽENE" Banja Luka | 5 | 1 | 11 |
13. | ŠŠ "Skakač 3" Banja Luka | 2 | 0 | 3,5 |
Za ekipu "Gambit-a" su nastupali: Danko Gužvić, Nemanja Šipka, Vladimir Vučić, Nenad Srdić i Aleksandar Malić.
U nastavku pogledajte fotogaleriju: