O "GAMBIT-u"

Centar za unapređenje i razvoj šaha "GAMBIT" je osnovan u decembru 2007. godine kao potreba da se mladi šahisti & studenti, koji su ljubitelji ovog intelektualnog sporta, okupe na jednom mjestu te da kroz treninge, druženja i putovanja na turnire unapređuju sportske vrline i sportski duh, poboljšavaju koncentraciju, strpljenje i upornost, razvijaju smisao za kreativnost, osjećaj za intuiciju, memoriju, analitičnost i vještine donošenja odluka.

Kroz redovne sedmične treninge & šahovska druženja u jedinom specijalizovanom prostoru za šah u Banjoj Luci, našim članovima nudimo vrhunske uslove za učenje i takmičenje sa sjajnim mladim ljudima raznih zanimanja i profesija.

Dodatne korisne informacija:

  • opširnije o "GAMBIT-u" pročitajte ovdje;
  • o našim aktivnostima pročitajte ovdje;
  • o Predsjedniku "GAMBIT-a" pročitajte ovdje.
10 najvećih koristi od igranja šaha

Četvrti dan na Evropskom prvenstvu u šahu za mlade u Bratislavi je donio najveći broj poena za šahiste iz BiH. Ostvareno je rekordnih 6 pobjeda i 4 neriješena rezultata. Trenutno najbolji rezultat od 17 mladih šahista iz BiH su ostvarili FM Bojan Maksimović, Sanjin Ćulum sa 2,5 poena i Ivana Mikić takođe sa 2,5 poena koja je ujedno i jedina bez poraza. U nastavku pogledajte rezultate BiH predstavnika za sva 4 kola i parove 5 kola koje je na programu danas od 15h:

Rezultati 4. kola (05.08.2019. godine):

Prezime i ime Rtg Rezultat Prezime i ime Rtg
Godzwon Iwo 2236 ½ - ½ Maksimović Bojan 2352
Djukarić Miloš 1730 0 - 1 Sanger Jake M 1937
Weissenhofer Jonas 1692 1 - 0 Mrković Nikola 1517
Lavrencic Matic 1710 0 - 1 Ćulum Sanjin 1912
Ivanov Svetlen 1717 1 - 0 Lazić Emanuel 1449
Radača Nasir 1697 ½ - ½ Madhavan Sanjith 1440
Vana Jan 1118 0 - 1 Pehar Borna 1680
Kekić Ahmed 0 1 - 0 Zawal Krzysztof 0
Machovic Maxim 0 0 - 1 Lukić Djordje 1438
Zangger Felix 0 1 - 0 Kekić Naid 0
Maksimović Maša 2136 0 - 1 Grigoryan Arpine 1991
Jarocka Liwia 1995 ½ - ½ Mikić Ivana 1882
Stankić Anastasija 1330 0 - 1 Blokhin Sofia 1675
Babajić Ehlimana 1403 1 - 0 Hudakova Nina 1029
Sokolova Victoria 1332 ½ - ½ Djurić Anastasija 0
Dedić Sajra 1126 1 - 0 Kubatova Ema 1115
Arandjelović Rakas Jona 0 0 - 1 Perez Sousa Maia 0

Rezultati 3. kola (04.08.2019. godine):

Prezime i ime Rtg Rezultat Prezime i ime Rtg
Maksimović Bojan 2352 0 - 1 Zarubitski Viachaslau 2426
Sandor Martin 2035 1 - 0 Djukarić Miloš 1730
Prochazka Vojtech 1785 1 - 0 Mrković Nikola 1517
Eliseev Sergey 1922 1 - 0 Radača Nasir 1697
Baturina Marin 1704 ½ - ½ Ćulum Sanjin 1912
Lazić Emanuel 1449 0 - 1 Aleksanyan Davit 1797
Kalin Andrei 1250 1 - 0 Pehar Borna 1680
Livnansky Michal 0 1 - 0 Lukić Djordje 1438
Kekić Ahmed 0 0 - 1 Glushchenko Stepan 1225
Kekić Naid 0 0 - 1 Zelenka Matej 0
Afonasieva Anna 2327 1 - 0 Maksimović Maša 2136
Mikić Ivana 1882 ½ - ½ Radikovic Anamarija 2021
Vetokhina Sofia 1521 0 - 1 Stankić Anastasija 1330
Badaan Rima 1269 1 - 0 Babajić Ehlimana 1403
Czarkowska Dalia 0 1 - 0 Dedić Sajra 1126
Novomeska Karin 1269 1 - 0 Djurić Anastasija 0
Protassova Evelina 0 1 - 0 Arandjelović Rakas Jona 0

Rezultati 2. kola (03.08.2019. godine):

Prezme i ime Rtg Rezultat Prezime i ime Rtg
Stratis Orestis 0  0 - 1
Maksimović Bojan 2352
Djukarić Miloš 1730  ½ - ½ Redzisz Michal 2028
Mrković Nikola 1517 0 - 1 Soucek Petr 1882
Ćulum Sanjin 1912 0 - 1 Kvaloy Aksel Bu 2195
Skreko Igor 1725 0 - 1  Lazić Emanuel 1449
Radača Nasir 1697 1 - 0  Smetana Peter 1305
Pehar Borna 1680 0 - 1  Gorej Vojtech 1287
Lukić Djordje 1438 0 - 1
Kekić Ahmed 0
Nicolas Nassa 1334 1 - 0 Kekić Naid 0
Maksimović Maša 2136  1 - 0
Kralova Gabriela 1655
Mikić Ivana 1882  1 - 0
Kazmerika Anna 1527
Stankić Anastasija 1330 ½ - ½  Fizerova Lucie 1563
Babajić Ehlimana 1403 ½ - ½  Davitkova Jovana 1137
Dedić Sajra 1126 0 - 1
Eros Vivien 1343
Djurić Anastasija 0 ½ - ½  Toth Timea 1219
Arandjelović Rakas Jona 0 0 - 1
Khairova Evelina 1321

Rezultati 1. kola (02.08.2019. godine):

Prezime i ime Rtg Rezultat Prezime i ime Rtg
Maksimović Bojan 2352 1 - 0 Pektas Yigit 2073
Pobor Milo 2146 1 - 0 Djukarić Miloš 1730
Danaci Ege 1990 1 - 0 Mrković Nikola 1517
Nastore Pavel-Alexandru 2084 1 - 0 Radača Nasir 1697
Ćulum Sanjin 1912 1 - 0 Mikolas Petr 1482
Lazić Emanuel 1449 0 - 1 Kluehs Gustaf 1870
Morozov Savely 1278 1 - 0 Pehar Borna 1680
Cuyvers Jens 0 1 - 0 Lukić Djordje 1438
Moskvinov Prokhor 1357 1 - 0 Kekić Ahmed 0
Kekić Naid 0 0 - 1 Szuhorukov Marcell 1347
Silva Ana Ines Teixeira Da 1812 0 - 1 Maksimović Maša 2136
Kostelidou Despoina 1357 ½ - ½ Mikić Ivana 1882
Zabrzanska Weronika 1770 1 - 0 Stankić Anastasija 1330
Bochnickova Simona 1767 1 - 0 Babajić Ehlimana 1403
Liashkevich Lizaveta 1370 1 - 0 Dedić Sajra 1126
Salmina Veronika 1300 1 - 0 Djurić Anastasija 0
Smilevska Nade 0 0 - 1 Arandjelović Rakas Jona 0

BiH ima ukupno 17 predstavnika od čega je 10 dječaka i 7 djevojčica:

U svim grupama (do 8, 10, 12, 14, 16, 18 godina starosti) se igra 9 kola a dnevno se igra jedna partija s početkom u 15.00h. Zadnjeg takmičarskog dana kolo počinje u 10.00h a ceremonija svečanog zatvaranja je u 19.00h. Na našem šahovskom portalu (www.gambitbanjaluka.com) možete pratiti dnevne preglede rezultata s fotogalerijama koji će biti objavljeni u večernjim satima nakon što se kompletiraju svi rezultati.

LIVE partije možete pratiti na zvaničnoj stranici Evropskog prvenstva u šahu za mlade: www.eycc2019.eu

Parovi 5. kola (06.08.2019. godine):

Prezime i ime Rtg Rezultat Prezime i ime Rtg
Maksimović Bojan 2352   Santryan Davit 2167
Asatryan Manvel 1830   Djukarić Miloš 1730
Mrković Nikola 1517   Stagno Matteo 1770
Ćulum Sanjin 1912   Celik Hasan Huseyin 2126
Grishin Petr E. 1506   Radača Nasir 1697
Lazić Emanuel 1449   Lup Constantin-Ionel 1739
Pehar Borna 1680   Dolnik Michal 1251
Soghomonyan Tigran 1263   Kekić Ahmed 0
Lukić Djordje 1438   Lewek Jakub 0
Kekić Naid 0   Ostojić Danilo 0
Koljevic Nikolina 1972   Maksimović Maša 2136
Mikić Ivana 1882   Djidjeli Sarah 2041
Fajtakova Silvia 1514   Stankić Anastasija 1330
Lapushnian Maya 1356   Babajić Ehlimana 1403
Djurić Anastasija 0   Buchtova Viktorie 1228
Moscovitch Michal 0   Dedić Sajra 1126
Nikolaisen Nora 0   Arandjelović Rakas Jona 0

Veliki doprinos i podršku našem odlasku na Evropsko prvenstvo za mlade u šahu, koje se održava u Bratislavi od 01. do 11. avgusta 2019. godine, dale su institucije Republike Srpske i Grada Banja Luka, te naši prijatelji i partneri na čemu se svima izuzetno zahvaljujemo:

U nastavku pogledajte fotogaleriju:

Povezane vijesti:

Počelo Evropsko prvenstvo za mlade u Bratislavi (foto, rezultati)

Gambit Banja Luka

Centar za unapređenje i razvoj šaha "GAMBIT" je osnovan u decembru 2007. godine kao potreba da se mladi šahisti & studenti, koji su ljubitelji ovog intelektualnog sporta, okupe na jednom mjestu te da kroz treninge, druženja i putovanja na turnire unapređuju sportske vrline i sportski duh, poboljšavaju koncentraciju, strpljenje i upornost, razvijaju smisao za kreativnost, osjećaj za intuiciju, memoriju, analitičnost i vještine donošenja odluka. Kroz redovne sedmične treninge & šahovska druženja u jedinom specijalizovanom prostoru za šah u Banjoj Luci, našim članovima nudimo vrhunske uslove za učenje i takmičenje sa sjajnim mladim ljudima raznih zanimanja i profesija.

Dnevni šahovski problemi

Newsletter

Da li želite na Vaš E-mail dobijati obavještenja o šahovskim turnirima & manifestacijama ili vijestima & zanimljivostima iz svijeta šaha?
0
Shares